Ndërlidhjet

Katër shqiptarë të plagusur në kufi me Serbinë


Foto arkivi
Së paku katër shqiptarë janë plagosur të dielën mbrëma në fshatin Mirofc të Podujevës, në brezin kufitar në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Sipas mediave në Beograd, atje ka pasur shkëmbim zjarri me përfaqësuesit e xhandarmërisë serbe, derisa shqiptarët kanë qenë duke prerë drunj ilegalisht.

Mediat në Prishtinë thonë se Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura.
XS
SM
MD
LG