Ndërlidhjet

Shkon në 75 numri i viktimave nga tërmeti në Gansu


Kinë - Ushtarët duke ndihmuar të mbijetuarit nga tërmeti, 22Korrik2013
Arrin në 75 numri i viktimave që kanë vdekur nga tërmeti i fuqishëm që goditin rajonin veri-perëndimor të Kinës.

Autoritetet lajmërojnë se qindra të tjerë janë lënduar nga dridhjet në Krahinën Gansu.

Sipas institutit kinez të gjeologjisë, tërmeti ishte 6.6 ballë të richter-it, mirëpo instituti amerikan thotë se dridhjet ishin 5.9 ballë.

Agjencia shtetërore e lajmeve Xinhua, tha se tërmeti ka dridh rajonin Minxian dhe Zhangxian, që janë afro 170 kilometra nga Lanzhou, kryeqyteti i krahinës Gansu.
XS
SM
MD
LG