Ndërlidhjet

Një peshkaqen në metronë e Nju Jorkut


(Ilustrim)
Banorët e Nju Jorkut që e perdorin metron apo trenat nën-tokësor të mërkurën janë habitur kur në një nga stacionet e kanë gjetur një peshkaqen të ngordhur, kanë njoftuar autoritetet.

Një nga mbikqyrësit e ka gjetur peshkaqenin e gjatë mbi 1 metër pak pas mesnatës.

Ai më pas ka larguar pasagjerët në një vagon tjetër dhe e ka hedhur atë në fund të linjës.

Këto informacione janë konfirmuar nga Kevin Ortiz, zëdhënës i autoritetit të transportit të Nju Jorkut.
XS
SM
MD
LG