Ndërlidhjet

Nadal mposht Gjokoviqin në turneun e Kanadasë


Rafael Nadal
Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mposhtur serbin Novak Gjokoviq në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Montreal të Kanadasë, me rezultat 6:4, 3:6, 7:6 (2).

Në finale të këtij turneu, Nadal do të ndeshet me tenistin Millosh Raoniq.

Nadal ka mposhtur Gjokoviqin dhe në gjysmëfinalen e Roland Garosit të sivjetshëm, duke ia bërë ta pamundur triumfin në Paris, grand slamin e vetëm që nuk e ka fituar ende.
XS
SM
MD
LG