Ndërlidhjet

Jovanka Broz po përmirësohet


Fotografi arkivi e Jovanka Brozit
Gjendja shëndetësore e Jovanka Brozit, bashkëshortës së presidentit të Jugoslavisë komuniste, Josip Broz Tito, ka filluar të përmirësohet, ka njoftuar qendra klinike e Serbisë në Beograd ku po trajtohet ajo.

“Ekipet mjekësore të qendrës së emergjencës po vazhdojnë të ndërmarrin të gjitha masat që gjendja e saj të shkojë drejt përmirësimit dhe stabilizimit”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga kjo qendër.

E veja e Josip Broz Titos është dërguar të premtën në qendrën e emergjencës në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nëse do të ketë ndryshim të gjendjes së saj shëndetësore, qendra emergjente ka thënë se do të publikojë komunikatë të re.
XS
SM
MD
LG