Ndërlidhjet

Williams dhe Azarenka në finalen e U.S. Open


Azarenka dhe Williams - foto arkivi
Tenistja amerikane, Serena Williams, dhe ajo bjelloruse Victoria Azarenka do të përballen në finalen e femrave të U.S. Open, që do të mbahet të dielën në Nju Jork.

Williams ka siguruar vendin e saj në finale me fitoren e së premtes kundrejt kinezes Li Na.

Azarenka, ndërkaq, është plasuar në finale pasi ka mundur italianen Flavia Pennetta.

Numri një në botë i tenisit, Williams, lufton për titullin e pestë në U.S. Open dhe grand slamin e 17-të.
XS
SM
MD
LG