Ndërlidhjet

Al Arabi: Duhet ndëshkuar ata që përdoren armë kimike


(Ilustrim)
Sekretari i Përgjithshëm i Ligës Arabe, Nabil al Arabi e ka komentuar sot gjatë një takimi në Kajro iniciativën ruse për Sirinë.

"Iniciativa ruse që të vë armët kimike sirianë nën kontrollin ndërkombëtar përfaqëson një zhvillim të rëndësishëm në rrugën drejt zgjidhjes së krizës siriane dhe kjo ide duhet të trajtohet me seriozitetin më të madh për tu siguruar që kjo iniciativë nuk përjashton ndëshkimin e atyre që kanë përdorur armë kimike, dërgimin e tyre para tribunalit ndërkombëtar dhe konsiderimin e një veprimi të tillë si krim lufte, që nuk i del afati me kohë”, ka thënë al Arabi.
XS
SM
MD
LG