Ndërlidhjet

Nis raundi i radhës i bisedimeve të grupeve punuese në Bruksel


Edita Tahiri, zv. Kryeministre e Kosovës
Nga sot deri më 4 tetor në Bruksel do të mbahen takimet e grupeve punuese në kuadër të dialogut për zbatimin e marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve ndërshtetërore në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, me lehtësimin e Bashkimit Evropian.

Temat që priten të diskutohen gjatë këtij raundi janë: çështja e zgjedhjeve lokale, liria e lëvizjes, doganat, si dhe çështja e zyrave ndërlidhëse.

Delegacioni i Kosovës udhëhiqet nga zëvendëskryeministrja Edita Tahiri.
XS
SM
MD
LG