Ndërlidhjet

Laos: Rrëzohet një aeroplan në lumin Mekong


Ilustrim
Një aeroplan i shtetit të Laosit, cili po bartte më shumë se 40 pasagjerë është rrëzuar në lumin Mekong, në një zonë afër kufirit tajlandezo-kamboxhian.

Raportet e para fajsojnë motin e keq, si shkaktar për aksidentin.

Autoritetet po mbledhin ende të dhëna për rastin, por Ministria tajlandeze e Punëve të Jashtme, thotë se aeroplani kishte gjithsej 44 pasagjerë dhe se asnjë nga ta nuk e ka mbijetuar aksidentin.
XS
SM
MD
LG