Ndërlidhjet

Princi George pagëzohet të mërkuren


Princi George, Londër
Princi George, i biri i dukës William dhe dukeshës Kate, do të pagëzohet në një ceremoni private në Pallatin St. James në Londër, të mërkuren.

I treti në radhë për fronin mbretëror, do të jetë edhe kreu i Kishës Anglikane, kur ta marrë kreun e kurorës.

Në ceremoni do të marrë pjesë vetëm një fotograf.

Nuk dihet ende se cilët do të jenë kumbarët e foshnjes mbretërore, raporton DPA.
XS
SM
MD
LG