Ndërlidhjet

Tre të vdekur nga një aksident në sheshin kryesor të Pekinit


Sheshi Tiananmen, Pekin
Mediet shtetërore kineze njoftojnë se tre persona kanë mbetur të vdekur, nga përplasja e një veture në një zonë këmbësorësh në Sheshin Tiananmen të Pekinit.

Agjencia e lajmeve Xinhua, ka thënë se në mesin të lënduarve ka edhe turistë dhe oficerë të policisë, ndërsa tre të vdekurit ishin pasagjerë në veturën që u përplas.

Zona përreth këtij shesh, në të cilin u mbajtën demonsratat prodemokrative në vitin 1989, është një ndër më të monitoruarat në Kinë.
XS
SM
MD
LG