Ndërlidhjet

Kerry: Përgjimet dhe bisedimet tregtare, çështje të ndara


Sekretari amerikan, John Kerry, 4 nëntor, Poloni
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka thënë se shqetësimet evropiane për përgjimet amerikane, nuk duhet t’i pengojnë bisedimet tregtare në mes të SHBA-së dhe Bashkimit Evropian.

Duke folur gjatë vizitës së tij të sotme në Poloni, Kerry ka thënë se diskutimet për dyshimet rreth përgjimeve amerikane të liderëve evropianë, duhet të jenë çështje e ndarë nga bisedimet për një marrëveshje të re transatlantike, e cila pritet të nisë së shpejti.

Dyshimet për përgjime kanë tensionuar mardhëniet SHBA-Evropë.
XS
SM
MD
LG