Ndërlidhjet

Dy të vrarë nga të shtënat në Detroit


Ilustrim
Dy persona janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Detroit të Shteteve të Bashkuara.

Policia ka thënë se personi i armatosur ka hapur zjarr në një zonë të populluar të qytetit.

Autoritetet janë në kërkim të së paku një sulmuesi.

Shtetet e Bashkuara, me më së shumti armë për kokë banori, kanë shkallën më të lartë të vdekjeve nga armët e zjarrit.
XS
SM
MD
LG