Ndërlidhjet

Filipine: Arrijnë pesë mijë trupa amerikane


Pamje nga gjendja pas tajfunit, Filipine
Në kuadër të përpjekjeve ndërkombëtare për të ndihmuar Filipinet, në këtë vend ka arritur sot një anijembajtëse amerikane, me rreth pesë mijë trupa dhe dhjetra helikopterë.

Pritet që një mijë trupa të vijnë si përforcim edhe nga Japonia.

Ndërkohë, Organizata e Kombeve të Bashkuara e ka pranuar se ka dështuar të reagojë shpejt dhe në mënyre efikase për të ndihmuar të mbijetuarit.

Numri i deritashëm i të vdekurve, është konfirmuar të jetë, 2,357.
XS
SM
MD
LG