Ndërlidhjet

Së paku 24 të vrarë nga sulmet në Bagdad


Irak - foto arkivi
Një valë e sulmeve në Bagdad ka vrarë së paku 24 persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë.

Zyrtarët policorë thonë se sulmi më vdekjeprurës ka qenë në lagjen Sadria, ku nga shpërthimi i makinës bombë kanë humbur jetën pesë persona.

Sulmet e tjera kanë ndodhur në lagjet Shaab, Tobçi, Karrada, Azamijah dhe Amil, të banuara kryesisht më shiitë.

Qysh në muajin prill, Iraku ka parë rritje të dhunës sektare.
XS
SM
MD
LG