Ndërlidhjet

UEFA mbështet popullin filipinas


Të mbijetuar të tajfunit në Filipine.
Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka vendosur që të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve këtë javë të shoqërohen me një parullë që mbështet popollin filipinas, i cili po rimëkëmbet nga tajfuni shkatërrues.

“Filipians, nuk jeni vetëm” është mesazhi në gjuhën filipianse, i cili do të jetë i dukshëm në ndeshje.

Tajfuni Haiyan ka goditur Filipinet më 8 nëntor dhe ka marrë mbi 5,000 jetë njerëzish.
XS
SM
MD
LG