Ndërlidhjet

Forcat izraelite vrasin tre militantë palestinezë


Ilustrim
Forcat izraelite të sigurisë kanë vrarë tre militantë të dyshuar palestinezë në Bregun Perëndimor.

Zyrtarët e Izraelit thonë se të tre ata kanë qenë ekstremistë që kanë pasur lidhje me Al-Kaidën.

Sipas burimeve të njëjta, tre të dyshuarit kanë planifikuar sulme kundër caqeve izraelite.

Zyrtarët po ashtu thonë se në makinat e tyre janë gjetur armë dhe ekplozivë.
XS
SM
MD
LG