Ndërlidhjet

SHBA: Obama i uroi amerikanët për Ditën e Falënderimeve


Familja Obama gjatë ceremonisë në Shtëpinë e Bardhë në përgatitjen e drekës së Falënderimeve
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, u ka uruar amerikanë Ditën e Falënderimeve.

“Në emër të familjes Obama, dëshiroj që çdokujt t’i uroj Falënderime të lumtura. Nesër, derisa ne mblidhemi me miqtë dhe familjen tonë, ne do ta llogarisim vetveten më të lumtur se sa që ne ndonjëherë mund të themi, dhe më tepër të shpresojmë se sa që mund të imagjinojmë”, tha Barack Obama mbrëmë vonë në Shtëpinë e Bardhë.

Sot amerikanët e shënojnë Ditën e Falënderimeve duke u takuar me miqtë dhe familjet për drekën me pulë deti.
XS
SM
MD
LG