Ndërlidhjet

Talibanët sulmojnë ushtarët pakistanezë


Pakistani
Në Pakistan, militantët kanë sulmuar një konvoj të sigurisë, në një rajon fisnor pranë kufirit me Afganistanin.

Burimet zyrtare bëjnë të ditur për tre ushtarë të vrarë nga sulmi në zonën Bazai.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë talibanët, duke thënë se kanë vrarë katër ushtarë dhe kanë plagosur disa të tjerë.
XS
SM
MD
LG