Ndërlidhjet

11 të vdekur nga stuhia në Kanada dhe SHBA


Boston, Masaçusets
Stuhia e dimrit kaë mbuluar pjesë të Kanadasë dhe të verilindjes së Shteteve të Bashkuara me mbi 60 centimetra borë.

Stuhia ka shkaktuar vdekjen e 11 personave dhe ka bërë që të anbulohen mbi 4,000 fluturime në dy ditët e fundit.

Megjithëse rreshjet e borës janë ndalur, temperaturat vazhdojnë të jenë tepër të ulëta.

Të premten në Toronto, temperatura ka shënuar -29 gradë Celsius.

Autoritetet u kanë rekomanduar banorëve që të vazhdojnë të qëndrojnë në ambiente të mbyllura.
XS
SM
MD
LG