Ndërlidhjet

Ban arrin në Bagdad


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon.
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka arritur në Bagdad për të biseduar me zyrtarë të lartë irakianë, në lidhje me luftën në Siri.

Qeveria irakiane ka thënë se Ban "do të diskutojë një numër çështjesh rajonale, sidomos krizën në Sirinë fqinje".

Ban do të takojë kryeministrin Nuri al-Maliki dhe ministrin e Jashtëm, Hoshyar Zebari.

Vizita e tij ndodh në prag të konferenës për paqe në Siri, e cila do të mbahet këtë muaj në Gjenevë.
XS
SM
MD
LG