Ndërlidhjet

Dymbëdhjetë policë të vrarë në Pakistan


Peshauar, 22 janar 2014.
Një bombë e vendosur në një biçikletë ka vrarë një djalë dhe gjashtë policë, që do t’i bënin roje një ekipi për vaksinim kundër poliomelitit në Peshauar të Pakistanit.

Sot është dita e tretë e fushatës së imunizimuit ndaj poliomelitit.

Po sot, në provincën Baluçistan, persona të armatosur kanë vrarë gjashtë policë që përcillnin një çiklsit spanjoll.

Ky i fundit është plagosur në pritë.
XS
SM
MD
LG