Ndërlidhjet

Lirohen diplomatët e rrëmbyer egjiptianë në Libi


Libi
Gjashtë diplomatë egjiptianë dhe anëtarë të stafit të ambasadës, të rrëmbyer në Tripoli të Libisë, janë liriar.

Zyrtarët në Libi dhe Egjipt nuk kanë dhënë shumë detaje për lirimin e tyre.

Rrëmbimet janë bërë të premten vonë dhe të shtunën në mëngjes, por nuk është e qartë se kush i ka kryer ato.

Kidnapimet kanë pasuar arrestimin e një udhëheqësi të lartë të milicisë libiane në Egjipt.

Milicia ka mohuar çdo përfshirje në rrëmbime.
XS
SM
MD
LG