Ndërlidhjet

SHBA: Aktori i njohur Hoffman është gjetur i vdekur


Aktori Philip Seymour Hoffman
Aktori amerikan i filmit, Philip Seymour Hoffman, është gjetur i vdekur në banesën e tij në Nju Jork.

Policia tha se 46 vjeçare Hoffman është gjetur në gjendje pa shenja jete në banjon e apartamentit të tij në Greenwich Village.

E përditshmja New York Times, duke i cituar zyrtarët, raportoi se në duart e Hoffmanit, hetuesit e kanë gjetur një injeksion dhe një letër, që përmbante atë që besohet se ishte heroinë.

Hoffman e ka fituar Çmimin Oskar në vitin 2005 për filmin biografik “Capote”, në të cilin ai e luajti rolin e shkrimtarit, Truman Capote.

Ai poashtu ishte nominuar për këtë çmim prestigjioz në fushën e filmit edhe në vitet 2008, 2009 dhe 2013.
XS
SM
MD
LG