Ndërlidhjet

Dhjetëra të lënduar e të arrestuar në Tuzlla


Ilustrim
24 persona të arrestuar dhe 22 të lënduar, është bilanci i protestave të së mërkurës që kanë nisur herët në mëngjes në qytetin Tuzlla të Bosnjës e Hercegovinës.

Në mesin e të lënduarve thuhet se janë edhe pesë policë.

Protestën e kanë organizuar qytetarët e pakënaqur, që janë punëtorë në disa firma para falimentimit, të cilët për vite të tëra nuk kanë marr asnjë rrogë.

Protesta e organizuar para ndërtesës së qeverisë kantonale të Tuzllës, eskaloi gjë që ka çuar në arrestimin e shumicës së prijësve të manifestimit.

Qindra forca speciale të policisë kanë zbarkuar në këtë zonë, ndërsa mediet boshnjake raportojnë se dhjetëra protestues, ende po qëndrojnë para ndërtesës qeveritare.
XS
SM
MD
LG