Ndërlidhjet

Përplasje sërish ndërmjet protestuesve dhe policisë


Policia e Kosovës ka përdorur sprejin djegës kundër protestuesve të mbledhur para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, gjatë përpjekjeve të këtyre të fundit për të depërtuar brenda oborrit të Rektoratit. Disa nga protestuesit janë përpjekur që përmes rrugët dytësore të depërtojnë në oborr, por janë penguar nga njësitet speciale të policisë së Kosovës. Disa protestues janë lënduar dhe disa janë ndaluar nga forcat e policisë.

XS
SM
MD
LG