Ndërlidhjet

Dita e tetë e protestave në Sarajevë


Bosnje e Hercegovinë - Protestuesit anti-qeveritar në Sarajevë, kërkojnë dorëheqjen e qeverisë, 13 shkurt, 2014
Në Bosnje e Hercegovinë, po vazhdojnë për të tetën ditë me radhë protestat anti-qeveritare.

Disa qindra demonstrues kanë bllokuar komunikacionin në qendër të Sarajevës, ku janë mbledhur për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë të entitetit myslimano-kroat.

Demonstruesit thonë se mosveprimi i qeverisë dhe korrupsioni janë duke sakatosur ekonominë e shtetit.
XS
SM
MD
LG