Ndërlidhjet

SHBA: Katër të vrarë në një qendër amerikane


Pamje nga një pjesë e Kalifornisë
Katër vetë janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur seriozisht, pasi një grua ka hapur zjarr në Zyrën autoktone amerikane afër kufirit me Oregonin, në pjesën veriore të Kalifornisë.

Mediat lokale kanë raportuar se femra 44 vjeçare, e identifikuar si Sherie Lash, është arrestuar.

Rrjeti televiziv CNN ka raportuar se në këtë sulm ishte përdorë edhe një thikë.
XS
SM
MD
LG