Ndërlidhjet

Dymbëdhjetë të vrarë nga shpërthimi në Katar


Ilustrim
Së paku 12 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një shpërthim që ka ndodhur në një restorant turk, në Doha të Katarit.

Televizioni shtetëror i Katarit ka njoftuar se shpërthimi është shkaktuar nga një cilindër gazi.

Kryeministri i Katarit, sheik Abdullah bin Nasser al-Thani, i cili shërben edhe si ministër i Brendshëm, ka thënë se po hetohet nëse eksplodimi ka qenë aksident.
XS
SM
MD
LG