Ndërlidhjet

Rusi: Hakerët sulmojnë faqen e presidencës


Ilustrim
Hakerë të panjohur kanë nisur sot sulme të fuqishme ndaj faqes së internetit të presidencës ruse dhe Bankes Qendrore të këtij shteti.

Shërbimi për media në Kremlin, tha se sulmet e disahershme u eliminuan nga faqja e internetit dhe se po merren masa që kjo të mos ndodhë më.

Kremlini sulmin e sotëm të kkaherëve e ka quajtur si sulmin më të madh që i ka ngjarë ndonjëherë faqes së internetit të presidencës ruse.

Edhe faqja e internetit të Bankës Qendrore, thuhet të jetë sulmuar sikurse ajo e presidencës.
XS
SM
MD
LG