Ndërlidhjet

Në Serbi, bosi i dyshuar i krimit të organizuar, Darko Shqriq, ka thënë se nuk është fajtor për kontrabandim të drogës dhe shpëlarje të parave.

Ai është paraqitur sot për herë të parë në Gjyjkatën Speciale të Beogradit.

Shariq, i cili është arrestuar në një aksion të përbashkët të policisë së Serbisë dhe asaj të Malit të Zi javën e kaluar, ka thënë se ai nuk e ka organizuar kontrabandimin e afro gjashtë tonelatave kokainë në Amerikën e Jugut.

Në janar të vitit 2010, kundër Shariqit ishte lëshuar urdhër-arrest ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG