Ndërlidhjet

Moti i keq pezullon kërkimet për avionin e zhdukur


Ilustrim
Moti i keq dhe deti i trazuar kanë bërë që të pezullohen kërkimet për rrënojat e aeroplanit të zhdukur të kompanisë Malaysia Airlines.

Autoritetet tashmë kanë konfirmuar se avioni është rrëzuar në Oqeanin Indian dhe se të 239 njerëzit në bord kanë humbur jetën.

Boeingu 777 është zhdukur nga ekranet e radarëve më 8 mars, derisa udhëtonte nga Kuala Lumpuri për në Pekin.

Gjetja e rrënojave mund të përcaktojë shkakun e rrëzimit.
XS
SM
MD
LG