Ndërlidhjet

Rusia refuzon ta ndihmoj FBI-në rreth një shpërthimi në Boston


Ilustrim
Rusia ka refuzuar që ti jap informacione FBI-së në lidhje me një shpërtthim me bombë që ka ngjarë gjatë maratonës në Boston të Shteteve të Bashkuara.

Një shtetas i rajonit të Çeçenisë në Rusi , Dzhokhar Tsarnaev, është i akuzuar për vrasjet e tre personave dhe plagosjen e 264 të tjerëve.

Ai së bashku më vëllain e tij i kishin montuar dy bomba gjatë maratonës së Bostonit.

Vëlllai i tij Tsarnaev e Tamerlan, ishte vrarë pas sulmit, nga ana e policisë.

Gazeta amerikane Neë York Times e ka cituar një zyrtar të lartë amerikan të ketë thënë se, Rusia asokohe nuk ka nofruar informata të bollshme në lidhje me këtë të akuzuar edhe pse FBI-ja ishte mundëuar me të gjitha format që i kishte në dispozicion.
XS
SM
MD
LG