Ndërlidhjet

Tre amerikanë të vrarë nga sulmi në Kabul


Kabul, 24 prill 2014.
Tre amerikanë janë vrarë, pasi një zyrtar policor ka hapur zjarr në një spital ndërkombëtar në Kabul.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar sulmin. Mësohet se në mesin e të vrarëve është edhe një mjek.

Motivi i të shtënave nuk dihet.

Kabuli është tronditur nga një valë sulmesh vdekjeprurëse këtë vit, të cilat kanë pasur në shënjestër civilët e huaj.

Ato kanë përfshirë sulmin ndaj një hoteli që frekunetohet nga të huajt dhe një kompleks të organizatave të huaja humanitare.
XS
SM
MD
LG