Ndërlidhjet

Jahjaga nderon Kouchnerin me Medaljen Humanitare


Prishtinë, 5 maj 2014.
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në takim ish-përfaqësuesin e Posaçëm të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner, të cilit, me këtë rast, i ka dhënë Medaljen Humanitare “Nëna Terezë”.

Kjo medalje u jepet personave që kontribuojnë në çështjet humanitare.

Kouchner ka falënderuar presidenten Jahjaga, institucionet dhe popullin e Kosovës për nderimin që i kanë bërë me dhënien e kësaj mirënjohjeje, thuhet në njoftimin e Presidencës.
XS
SM
MD
LG