Ndërlidhjet

Lirohen anëtarët e kidnapuar të Kryqit të Kuq


Donjeck
Zyrtarë të Kryqit të Kuq në Kiev kanë thënë se disa anëtarë të organizatës janë mbajtur peng gjatë natës së shkuar në Donjeck të Ukrainës dhe janë liruar sot në mëngjes.

Separatistët pro-rusë kanë thënë më herët se grupi është arrestuar nën akuzat për spiunazh.

Agjencia Reuters citon zyrtarë të Kryqit të Kuq të kenë thënë se një punonjës i organizatës është rrahur rëndë.
XS
SM
MD
LG