Ndërlidhjet

Në lindje të Ukrainës janë raportuar përleshje të reja midis forcave qeveritare dhe rebelëve pro-rusë, vetëm një ditë para se vendi të mbajë zgjedhjet presidenciale.

Separatistët kërcënojnë se do të bllokojnë votimet në zonat që kanë nën konttoll.

Në rajonin e Donjeckut, AP raporton për dy ushtarë ukrainas të vrarë.
XS
SM
MD
LG