Ndërlidhjet

Rogozin takoi Assadin


Zëvendëskryeministri rus, Dmitry Rogozin.
Zëvendëskryeministri rus, Dmitry Rogozin, ka takuar në Damask presidentin sirian, Bashar al-Assad.

Duke folur pas takimit, Rogozin ka krahasuar zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Ukrainë dhe Siri, duke thënë se zgjedhjet e Sirisë mbahen në përputhje të plotë me kushtetutën dhe “jo si rezultat i grushtshtetit”.

Takimi i Rogozinit me Assadin vjen në të njëjtën ditë kur Rusia ka bërë publike planet për të dërguar 12 aeroplanë luftarakë në Siri MiG 29M/M2, më 2016-2017.
XS
SM
MD
LG