Ndërlidhjet

Vdes viktima e katërt nga sulmi i armatosur në Bruksel


Ilustrim
Belgjika e ka nisur një ndjekje ndërkombëtare kundër të dyshuarit të vrasjen e katër personave në muzeun hebre në Bruksel më 24 maj.

Tre persona dy nga të cilët izraelit dhe një grua franceze kishin vdekur në vend ndërsa një i ri belg, pas plagëve të marra ka vdekur sot.

Një video e publikuar nga policia tregon se një person atlet me një kapelë sportive ka ecur nëpër Muzeun Hebre ndërsa nga qanta e ka nxjerrë një kallashnikov me të cilin edhe ka shtënë në drejtim të personave.

Askush deri më tani nuk e ka marrë përsipër sulmin.
XS
SM
MD
LG