Ndërlidhjet

Në Berlin diskutohet kriza në Ukrainë


Ukrainë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, pret sot në Berlin liderët e Ukrainës, Gjeorgjisë dhe Moldavisë, për të diskutuar krizën në Ukrainë.

Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, kryeministri i Gjeorgjisë, Irakli Garibashvili, dhe kryeministri i Moldavisë, Iurie Leanca, do të marrin pjesë në takim.

Bisedimet pritet të përqendrohen në mënyrë specifike te rezultati i zgjedhjeve presidenciale në Ukrainë, të cilat janë fituar nga oligarku miliarder, Petro Poroshenko.
XS
SM
MD
LG