Ndërlidhjet

Ushtria pakistaneze sulmon bastionet talibane


Pakistan
Ushtria e Pakistanit ka thënë se ka kryer disa sulme ajrore kundër caqeve të dyshuara militante në Luginën Tirah, përgjatë kufirit me Afganistanin.

Në deklaratën e ushtrisë thuhet se së paku 15 militatë të dyshuar janë vrarë dhe se nëntë bastione terroriste janë shkatërruar.

Aksioni i ushtrisë vjen dy ditë pasi talibanët kanë sulmuar aeroportin e Karaçit, duke vrarë së paku 28 persona.
XS
SM
MD
LG