Ndërlidhjet

Siri: Forcat qeveritare e rimorën kontrollin afër Turqisë


Pamje e vendbanimit Kasab në provincën Latakia në Siri
Forcat e qeverisë së Sirisë e kanë rimarrë kontrollin e disa fshatrave afër kufirit me Tuqinë, që prej muajit mars ishin nën kontrollin e kryengritësve.

Ushtria e Sirisë sot ka njoftuar se forcat e saj e kanë marrë fshatin Kasab dhe qytetitn bregdetar, Samra, në provincën Latakia.

Observatori sirian për të drejtat e njeriut me seli në Londër tha se shumica e kryengritësve ishin tërhequr nga kjo hapësirë gjatë ditës së djeshme.
XS
SM
MD
LG