Ndërlidhjet

​Takime të nivelit të lartë, Pakistan - Afganistan


(Ilustrim)
Udhëheqësi i Këshillit Kombëtar të Sigurisë të Afganistanit së shpejti do e vizitojë Pakistanin.

Një deklaratë e publikuar nga zyra e presidentit afgan, Hamid Karzai, thotë se Rangin Dadfar Spanta, do të takohet me shefin e sigurisë kombëtare të Pakistanit dhe me të do të diskutojë përpjekjet kundër terrorizmit në rajon.

Mijëra njerëz kanë dal si refugjatë në Afganistan duke i ikur dhunës që ka shpërthyer në Vaziristanin Verior, rajonin në Pakistan, ndërsa numri i njerëzve që po i ikin dhunës vetëm po shtohet.
XS
SM
MD
LG