Ndërlidhjet

Në Kampionatin Botëror të Futbollit, sot përballen Shtetet e Bashkuara me Gjermaninë dhe Ghana me Portugalinë.

Të dyja këto ndeshje janë të vlefshme për Grupin G dhe do të zhvillohen në orën 18:00.

Në Grupin H, ndërkaq, në orën 22:00 luajnë Algjeria me Rusinë dhe Belgjika me Korenë e Jugut.

Nga të gjitha këto lojë, vetëm kombëtarja belge e ka të siguruar vendin në raundin e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG