Ndërlidhjet

Vritet një kameraman rus në Donjeck


Ukrainë

Një kameraman i televizionit rus Kanali 1 është vrarë në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë.

Anatoly Klyan, 68 vjeç, është qëlluar në bark.

Ekipi i tij është sulmuar pasi ka shkuar të filmojë pranë një njësiti ushtarak të Kievit në rajon.

Më 17 qershor, një korrespondent rus dhe një inxhinier i zërit nga televizioni shtetëror janë vrarë nga mortaja në Luhansk.

XS
SM
MD
LG