Ndërlidhjet

Brazil, arrestime për shitje të paligjshme të biletave


Ilustrim

Policia në Brazil ka thënë se ka arrestuar 11 persona dhe se ka shkatërruar një bandë ndërkombëtare, të përfshirë në shitjen e paligjshme të biletave për Kampionatin Botëror të Futbollit.

Policia ka thënë se njeriu që dyshohet se ka qenë udhëheqës i bandës, është shtetas i Algjerisë, i cili ka pasur “qasje të lirë në zonat e kufizuara të FIFA-s”.

Banda dyshohet se ka funksionuar për katër Kupa të Botës.

Disa nga biletat e konfiskuara kanë qenë të destinuara për sponsorët, ndërsa të tjerat për zyrtarë të ekipit të Brazilit.

Policia po ashtu beson se disa bileta u janë shitur turistëve të huaj.

XS
SM
MD
LG