Ndërlidhjet

Snowden kërkon zgjatje të qëndrimit në Rusi


Edward Snowden

Avokati Anatoly Kucherena, ka konfirmuar se ish-kontraktori i inteligjencës amerikane, Edward Snowden, zyrtarisht ka këkruar që t’i zgjatet qëndrimi i tij në Rusi.

Avokati Kucherena tha sot se viza aktuale e klientit të tij Snowden, i skadon më 31 korrik, por ai ka refuzuar të tregoj se çfarë lloji të statusit të vizës ka kërkuar Snowden.

Edward Snowden është i kërkuar në Shtetet e Bashkuara për zbulimin e informacioneve sekrete.

Ai kishte punuar për Agjencinë e Kombëtare të Sigurisë së Shteteve të Bashkuara, dhe prej muajit qershor të vitit të kaluar jeton në Rusi.

XS
SM
MD
LG