Ndërlidhjet

Së paku 50 të vrarë në Pakistan


Pakistan

Sulmet nga avionët luftarakë të Pakistanit dhe avionët e telekomanduar të SHBA-së kanë vrarë së paku 50 njerëz në rajonin e Vaziristanit Verior.

Zyrtarë të ushtrisë pakistanze kanë thënë se së paku 35 militantë të dyshuar janë vrarë në sulme.

Ata përfshijnë shtetas uzbekë, çeçenë dhe arabë.

Më herët, nga sulmet e telekomanduara të SHBA-së janë raportuar së paku 15 njerëz të vrarë.

XS
SM
MD
LG