Ndërlidhjet

Gjeorgji: Parlamenti pritet ta ratifikoj marrëveshjen me BE-në


Pamje e pjesës qendrore të Tbilisit në Gjeorgji

Parlamenti i Gjeorgjisë sot pritet ta ratifikoj Marrëveshjen për Asocim me Bashkimin Evropian.

Ministria e jashtme e Gjeorgjisë tha se ndër zyrtarët e jashtëm, që pritet të flasin në sesionin e parlamentit, do të jetë komisionari për zgjerim i BE-së, Stefan Fyle, dhe ministrat e jashtëm të Bullgarisë dhe të Letonisë.

Marrëveshja për Asocim ndërmjet Gjeorgjisë e Bashkimit Evropan është nënshkruar më 27 qershor, por ajo duhet të ratifikohet nga parlamenti i Gjeorgjisë.

XS
SM
MD
LG