Ndërlidhjet

Air France pezullon fluturimet drejt Tel Avivit


(Ilustrim)

Agjencia ajrore franceze, Air France, ka vendosur të pezullojë të gjitha fluturimet drejt tel Avivit deri në një njoftim të ri për shkak të situatës së rëndë të sigurisë në Izrael.

“Për arsye sigurie që kanë të bëjnë me ngjarjet në atë vend, Air France ka vendosur të pezullojë të gjitha fluturimet drejt Tel Avivit”, ka thënë një nga zëdhënësit e agjencisë ajrore franceze.

“Vendimi është marrë nga divizioni i sigurisë kësaj kompanie dhe do të hyjë në fuqi menjëherë dhe do të mbes në fuqi deri në njoftimin e radhës”, ka thënë më tej zëdhënësi i Air France.

XS
SM
MD
LG